10-минутни вежби за стомачни, без опрема

Ф.З.
/ 12.02.2021 / 10:09

Едни од најпопуларните вежби се дефинитивно оние за стомачните муслкули кои секој сака да ги има, а до нив прилично тешко се доаѓа.

Убаво изгледаат кога ги имате, ама додека дојдете до нив навистина треба да се испотите и да се измачите.

И не е само изгледот, туку популарните плочки носат и други бенефиции како на пример тоа што заштитуваат од болки во грбот.

Следниве веѓби, кои траат 10 минути, обидете се да ги правите без пауза. Ако не можете, не се демотивирајте, земете кратка пауза, па со тек на време ќе би стане полесно.

Remote video URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Фит

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Read more
 

Магазин

Зошто треба да пиете чај од нане?

Читај повеќе
  • filter

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Читај повеќе

Десерт на денот: Сутлијаш со малини

Читај повеќе

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Читај повеќе

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе

Како изгледаат славните личности на Instagram, а како во реалноста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе