10 најдобри вежби за поттикнување раст на мускулите

А.С.
/ 19.05.2022 / 17:36

Фитнес списанијата и рекламите секогаш промовираат магичен додаток или вежба што ќе ви ги набилда мускулите за кратко време. Но, во реалноста, градењето мускули се сведува на тоа да се биде доследен на вашата исхрана и да се подобрите во одредени клучни вежби за тренинг со отпор кои градат најмногу мускули. Се разбира, градењето мускули дефинитивно не се врти околу наоѓање една магична вежба. Но, постојат 10 основни вежби кои дефинитивно треба да ги правите и да станете посилни ако вашата цел е да изградите мускули и да додадете маса што е можно побрзо.

реклама

Фит

Нов трик за слабеење: Путер во утринското кафе

Read more

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more

Нови видеа

play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more
play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Read more
play_arrow

Интензивен тренинг со кој ќе потрошите 500 калории за кратко време

Read more