10 најсимнувани бесплатни апликации за iPhone во 2019

Кон крајот на секоја година се составуваат листи на најразлични теми, по најразлични критериуми, а светот на технологијата не е исклучок.

Технолошката компанија Apple направи листа на најсимнувани бесплатни апликации за изминатата 2019 година и ја сподели со своите корисници.

Прва на листата е апликацијата за Youtube, која ја држи оваа позиција веќе втора година по ред.

На второ место е Instagram, а на трето Snapchat.

Можеби најголемо изненадување на листата за 2019 година е апликацијата TikTok која во период од само една година забележа скок од 16-тото на високото четврто место.

Листата на 10 најсимнувани бесплатни апликации за iPhone во 2019 година изгледа вака:

YouTube

Instagram

Snapchat

TikTok

Messenger

Gmail

Netflix

Facebook

Google Maps

Amazon

реклама

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Read more

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Софтвер

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Read more

Google Maps ќе покажува каде има најмногу заразени со COVID-19

Read more

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more

Што е најинтересно меѓу новитетите во Android 11?

Read more

Гик

  • play_arrow

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Читај повеќе

Sonin Hybrid претстави дрон кој лета со брзина од 225 км/ч

Читај повеќе

Google Maps ќе покажува каде има најмногу заразени со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Вонземскиот живот ќе почека - НАСА ја одложи мисијата на Титан

Читај повеќе

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Читај повеќе
  • filter

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Читај повеќе

Нивото на радијација на Месечината е алармантно високо

Читај повеќе

Хакерски DDoS напади од Кина, Виетнам и Русија врз унгарските финансиски институции

Читај повеќе
  • filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Читај повеќе