12-катница се сруши во Мајами Бич: Еден загинат, најмалку деветмина повредени

Дванаесеткатница во Мајами Бич делумно се сруши, а спасувањето и потрагата по преживеани се во тек.

Според светските медиуми, повеќе од 80 спасувачи се на самото место, а според последните информации едно лице загинало, а најмалку деветмина се повредени.

URL
URL

Fox News истакнува дека сè уште не е познато колку луѓе се заробени под урнатините и дали има повеќе жртви. Се стравува дека има многу жртви и дека голем број луѓе се заробени во урнатините.

URL

Еден од очевидците тврди дека почувствувал нешто како земјотрес.

Кимберли Моралес живее во зграда од другата страна на улицата и за CNN изјави дека ја разбудиле алармите и уривањето на станбена зграда.

URL
URL
URL
реклама

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Свет

Уапсен осомничен за подметнување на пожарите во Турција

Read more

Нови КОВИД правила за влез во Германија

Read more

Солзавец за Французите кои протестираат против КОВИД пропусницата

Read more

31 јули 2006, Фидел Кастро ја предава власта во Куба на брат му Раул

Read more
 

Вести

Pfizer и Moderna ги зголемија цените на вакцините за ЕУ

Читај повеќе

Пригодна државна програма утре во Скопје, Крушево и Пелинце за чествување на 2 Август

Читај повеќе

На граничниот премин „Богородица“ за излез од државата се чека околу еден час

Читај повеќе

Спречен меѓународен транспорт на дрога во вредност од околу 250.000 евра

Читај повеќе

Уапсен осомничен за подметнување на пожарите во Турција

Читај повеќе

Нови КОВИД правила за влез во Германија

Читај повеќе

Ширењето на делта сојот ги тресе светските берзи

Читај повеќе

Момче прободено во викенд куќа во каменичко

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Солзавец за Французите кои протестираат против КОВИД пропусницата

Читај повеќе