15-минутни вежби за секси грб и затегнати раце со тегови

М.С.
/ 25.11.2020 / 08:31

Во новото видео, Памела Рајф ќе ви покаже одлични вежби за горниот дел од телото.

Вежбите може да се прават во домашни услови, но потребни ви се тегови. Исто така се одлични и за мажи кои немаат време да одат во теретана.

За оваа фитнес рутина потребни ви се само 15 минути дневно. Погледнете го видеото.

реклама

Фит

Што се случува со вашето тело ако вежбате премногу?

Read more

Дали ПМС ве дебелее?

Read more

Неверојатна трансформација: Иста тежина, различна форма

Read more

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more
play_arrow

Топ 20 нови игри за PS4

Read more
play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Read more
play_arrow

Топ 10 сцени во кои „The Simpsons“ го исмеваат „Family Guy“

Read more