15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Производителите на автомобили се во постојана трка еден против друг за да создадат најпривлечни дизајни за клиентите ширум светот. Иако ова можеби резултираше со тоа што повеќето возила што ги гледате на патиштата се прилично слични… понекогаш дизајнерите размислуваат „надвор од кутијата“.

Од оние кои влегоа во историјата како уникатни легендарни ремек-дела, до оние кои повеќето луѓе попрво би ги заборавиле… ова се 15-те најчудни автомобили некогаш направени.

реклама

Авто новости

Поглед во внатрешноста на претстојниот теренец EQE на Mercedes

Read more

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Read more

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Read more

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ако сакате тенок струк и цврст задник: 10 минути домашен тренинг за секој ден

Read more
play_arrow

Проверете колку сте издржливи: 24 минути комплексни јога вежби

Read more
play_arrow

Најдобрите пилатес вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more
play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Read more
play_arrow
Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Read more
play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Read more
play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Read more
play_arrow

Што сè можете да направите со паста за заби?

Read more
play_arrow

Најчести митови за алфа мажите

Read more
play_arrow
Шпански омлет за совршен појадок

Шпански омлет за совршен појадок

Read more