15 најекстравагантни домови на славни личности

Со нивното огромно богатство и потребата да се опуштат и да повлечат од очите на јавноста, можеби не е изненадување што познатите познати личности често живеат во некои од најграндиозните домови некогаш изградени. Со речиси сите погодности и карактеристики што можете да ги замислите, и многу повеќе од тоа... време е да погледнеме како живеат најуспешните, додека ги истражуваме 15-те најекстравагантни домови на славни личности.

реклама

Архитектура

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Read more

15-те најголеми градежни проекти кои никогаш не беа завршени

Read more

Највисокиот „бесконечен“ базен во светот има поглед од 360 степени

Read more

Нови видеа

play_arrow

Вежби за истегнување за луѓето со седечка работа

Read more
play_arrow

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Read more
play_arrow

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите времиња

Read more
play_arrow

Како да топите маснотии без да губите мускулна маса?

Read more
play_arrow

15 најчудни места на Земјата кои навистина постојат

Read more
play_arrow

Најдобрите вежби за затегнување на задникот и бутовите

Read more
play_arrow

Дали навистина има проклетство на победниците на Светско?

Read more
play_arrow

Осум важни работи за кардио вежбите кои никој нема да ви ги каже

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во телото ако не јадете ништо 3, 5 и 7 дена?

Read more
play_arrow

Како Катар изгради тим за Светско „од нула“?

Read more
play_arrow

Топ 15 нерешени авионски мистерии

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more