15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Блискиот Исток има долга и богата историја која датира од древните кралеви и кралици и во едни други времиња остатокот од светот доаѓаше овде за да тргува со стоки, услуги и философии. Сепак, денес многу земји од Блискиот Исток гледаат кон небото, градејќи повисоко од кога било досега. Секојдневно се одвиваат проекти од повеќе милијарди долари. Ова се 15-те најголеми мегапроекти на Блискиот Исток.

реклама

Архитектура

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more

15 најлоши дизајни на куќи

Read more

Нови видеа

play_arrow

Проверете колку сте издржливи: 24 минути комплексни јога вежби

Read more
play_arrow

Најдобрите пилатес вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more
play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Read more
play_arrow
Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Read more
play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Read more
play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Read more
play_arrow

Што сè можете да направите со паста за заби?

Read more
play_arrow

Најчести митови за алфа мажите

Read more
play_arrow
Шпански омлет за совршен појадок

Шпански омлет за совршен појадок

Read more
play_arrow
Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Read more