15 најголеми воени авиони во светот

Војските ширум светот прават огреомни инвестиции во нови технологии, оружје и возила, со постојана потреба да се држи чекор понапред од останатите. 

Авионите играат голема улога во ова; и поради нивните стратешки придобивки и нивната способност да транспортираат огромни товари таму каде што се потребни; во многу случаи далеку поголеми од оние што се користат за комерцијални летови.

Токму затоа, денеска ги разгледуваме „чудовиштата на небото“  - 15-те најголеми воени авиони.

реклама

Чек дис аут

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Read more

Зошто сонуваме дека ни паѓаат забите?

Read more

Кои 33 главни градови се именувани според човек?

Read more

Како се фрла кутија од пица во Германија?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Зошто никој не гледа фудбал во Саудиска Арабија?

Read more
play_arrow

Холанѓаните Cloudsurfers приредија добра забава во МКЦ

Read more
play_arrow

Новиот трејлер за Mortal Kombat 1 открива кога пристигнува Omni-Man

Read more
play_arrow

Папагалски муабет

Read more
play_arrow

Која е приказната зад секоја клупска маскота во Премиер лигата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри научно-фантастични серии кои треба да се гледаат

Read more
play_arrow
Откриена мистеријата за најладното место во вселената

Откриена мистеријата за најладното место во вселената

Read more
play_arrow

20 катастрофи снимени на камера

Read more
play_arrow
Поглед во подводниот свет на Будимпешта

Поглед во подводниот свет на Будимпешта

Read more
play_arrow

Најшокантните тајни што Бритни Спирс ги откри во нејзината книга

Read more
play_arrow

Реакциите на брутални убијци кога добиваат смртна казна

Read more
play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Read more