15 најмистериозни подводни аномалии

Океанот покрива околу 70% од површината на Земјата. Тоа е вкупно околу 224 милиони квадратни километри со просечна длабочина од околу 3.682 метри. Имаме мапирано само околу една петтина од сето тоа! Не мора да сте експерт за да сфатите дека не знаеме речиси ништо кога станува збор за длабоките води, а тоа може да биде прилично страшно. Џиновските лигњи и големите бели ајкули се една работа, но сите безброј нешта за кои не ни знаеме дека постојат се сосема друго прашање. Таму долу се случуваат некои чудни работи. Затоа, ајде да нурнеме длабоко во ова видео во кое се разгледуваат 15-те најмистериозни подводни аномалии!

реклама

Чек дис аут

„Паштета туристите“ достигнаа нов левел: Си печат пиперки на грчките плажи

Read more

Љубљана ја подигна одбојката на друго ниво

Read more

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Read more

Путин во фустан во боите на виножитото во ревија создадена со вештачка интелигенција

Read more

Нови видеа

play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more
play_arrow

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Read more
play_arrow
Како астронаутите јадат, пијат и спијат во вселената?

Како астронаутите јадат, пијат и спијат во Меѓународната вселенска станица?

Read more
play_arrow

Смешки колку сакаш - фејл компилација

Read more
play_arrow

Бајден има ковид

Read more
play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Read more
play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Земјата за 10.000 години?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more
play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more