20.000 жени сакаат да патуваат на Месечината со јапонскиот милијардер

Jапонскиот милијардер Јусаку Маезава објави оглас во кој бара партнерка за патување на Месечината, а на неговиот повик се огласија повеќе од 20.000 жени, пишува CNET.

Маезава ќе стане првиот приватен патник на Starship на компанијата SpaceX која ќе го однесе на Месечината. Сега тој бара партнерка која ќе го придружува, а досега се пријавија повеќе од 20.000 жени. Милијардерот ќе има полни раце работа пред да одлучи која е вистинската сопатничка.

Јапонецот купил шест до седум седишта во Starship за да поведе одбрани уметници со себе. Лансирањето е планирано за 2023 година, а како што стојат работите едно место ќе има и за партнерката на Маезава.

НАСА исто така планира мисија на Месечината во која жена астронаут ќе патува во 2024 година.

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Read more

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Read more
 

Магазин

Рецепт на денот: Бомбици со кокос

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Што вели науката, зошто луѓето изневеруваат?

Читај повеќе

Храна што содржи повеќе калциум од млекото

Читај повеќе

Истражување: Луѓето кои повторно ќе се заразат со корона имаат полесни симптоми

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои по секоја цена избегнуваат конфликти

Читај повеќе

Зошто треба да пиете чај од нане?

Читај повеќе
  • filter

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Читај повеќе

Десерт на денот: Сутлијаш со малини

Читај повеќе