23 минути зимска јога за опуштање и слабеење

Б.С.Б.
/ 26.01.2022 / 15:49

Ако е зима, не значи дека треба да се затворите дома и да не се движите или вежбате.

Доколку ви е потребна комбинација од вежби за согорување на вишок калории и опуштање, тогаш за вас вистински избор е јогата. Тоа што е добро е фактот дека овие вежби може да ги правите на кое било место, а по вежбањето ќе се чувствуате крајно релаксирано и порасположено.

Не губете време, почнете со овие јога вежби за релаксација и истовремено, губете килограми.

реклама

Фит

Најдобрите пилатес вежби за совршени нозе

Read more

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Read more

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Read more
Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најопасни тематски паркови во светот

Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за мини-серијата Echoes

Read more
play_arrow

15 најголеми воени бродови на планетата

Read more
play_arrow

Чудо за една сезона: Каде се сега?

Read more
play_arrow

15 најлоши дизајни на куќи

Read more
play_arrow

Top 10 работи кои децата од 90-тите милуваа да ги прават

Read more
play_arrow

Смотани возачи, фејл компилација

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Најопасните железници и возови на Земјата

Read more
play_arrow

Меси предвиде дека ќе бидат иднината на фудбалот: Каде се сега?

Read more
play_arrow

15-те најимпресивни библиотеки во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри каскадерски акробации на Џеки Чен

Read more