3 хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на својот живот за време на оваа млада Месечина

Прочитајте кои три знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта за време на младата Месечина на 13 ноември. Романтиката е загарантирана!

Подгответе се, бидејќи страсниот Марс влегува во нов циклус, поврзувајќи се со Сонцето во сензуалниот знак Скорпија. Три хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на звојот живот за време на овој астролошки аспект што се случува на 13 ноември.

ЛАВ

Сонцето се поврзува со Марс во Скорпија во вашиот домашен сектор. Така би можеле да ја сретнете вистинската љубов во близина на домот, на социјалните мрежи или додека барате стан. На пример, може да се случи да запознаете продавач, агент за недвижнини и да се заљубите на прв поглед. Исто така, оваа личност може да биде поврзана со учење, да биде ваш ментор во некое поле... Марс во вашиот хороскоп е одговорен за образованието и високиот животен стандард.

БИК

Младата Месечина на 13 ноември се појавува во вашиот сектор за врски, што значи дека сигурно ќе имате афера, но таква што најверојатно ќе ја сокриете. Марс во вашата карта е одговорен за тајните, а Сонцето за љубовниот сектор. Личноста со која ќе стапите во страсна врска би можела да биде некој што сте го запознале преку страниците за запознавање, на патување или дури и при посета на лекар. Во секој случај, ве очекува многу страстен ноември - вакви чувства одамна не сте доживеале!

РАК

Младата Месечина се појавува во вашиот љубовен сектор, а Марс како заштитник на вашиот статусен сектор во општеството најавува дека новата љубов најверојатно ќе биде во добра позиција или доста богата. Оваа врска би можела да започне со безопасно флертување, а оваа личност ќе биде поагилна од вас. Ако „преживеете“ до Нова година, бидете сигурни дека ќе „издржите“ до 2025 година. А на следната конјубкција на Марс и Сонцето во вашиот брачен сектор, можен е и брак.

Тагови
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Љубов и секс

Ескорт дама открива што најмногу ги пали мажите

Read more

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Read more

Што значат вашите секс соништа?

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more
 

Магазин

8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик продолжете го траењето на лебот

Читај повеќе

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Читај повеќе

Три малку познати симптоми што укажуваат на ризик од срцева болест

Читај повеќе

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Читај повеќе

Четири грешки што го уништуваат изгледот на дневната соба

Читај повеќе

Гурмански залаци од јунешко месо и печурки

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за март 2024 година

Читај повеќе