3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Постојат луѓе кои се несебични, кои секогаш другите ги ставаат на прво место, а никогаш себеси, и кои секогаш гледаат како да им помогнат на другите. Од друга страна, постојат луѓе кои се нивна целосна спротивност, кои мислат само на себе, го гледаат само својот интерес и како ситуациите да ги свртат во нивна корист.

Овие луѓе се познати како пресметливи - немаат искрени мотиви и секогаш имаат скриени намери, а сѐ што прават, прават од интерес. Мајстори се во калкулирање и ако мислат дека од нешто немаат корист, тогаш нема ни да го направат тоа. Во астрологијата луѓето родени во следниве три хороскопски знаци најмногу се пресметливи.

Девица

Не се само Близнаците оние што имаат две лица - и Девиците можат да бидат и тоа како дволични и да се прават дека се нешто што не се. Иако на прва делуваат љубезни, тоа е само маска, а длабоко во себе се многу пресметливи и буквално сѐ калкулираат. Девиците не можат да бидат спонтани и сѐ мораат однапред да испланираат и анализираат, секоја своја постапка и буквално сѐ што кажуваат, па иако на прв поглед делуваат фини, останатите би можеле многу да се изненадат колку всушност се ладни и сурови.

Јарец

Познато е дека луѓето родени во знакот Јарец се големи воркохолици и повеќе време минуваат на работа отколку дома. Кариерата им е на прво место па затоа се и тоа како пресметливи кога работата е во прашање, но и парите. Ќе направат баш сѐ за да го остварат она што го замислиле и за да се остварат во професионална смисла и да се збогатат, дури и ако тоа значи лажење и манипулирање со другите за своја корист.

Скорпија

Родените во знакот Скорпија и тоа како се остроумни и интелигентни, па внимателно го калкулираат секој нивен потег за да си ги остварат замислите. Покрај тоа, многу се таинствени и никому не ги откриваат своите планови и намери, а неретко и манипулираат со останатите за да ги остварат своите цели. А, со оглед на тоа што се интелигентни, често и успеваат во своите намери пред некој да успее да ги прочита.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Живот

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе