30 интересни факти за „Interstellar“

Многумина велат дека „Interstellar“ е најбозбудливиот филм кој некогаш го гледале на кино.

Во режија на Кристофен Нолан и снимен по сценарио напишано од самиот режисер заедно со брат му Џонатан, во филмот се појавуваат Метју Меконаги, Ен Хатавеј, Џесика Частејн, Бил Ирвин, Елен Брстин и Мајкл Кејн.

Премиерата во САД ја имаше на 5 ноември и на глобално ниво заработи 701,8 милиони американски долари, драстично надминувајќи го својот буџет од 165 милиони.

реклама

Филм & ТВ

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Read more

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Read more