5 креативни начини да заштедите време со Galaxy S22 Ultra 5G

Растргнати помеѓу секојдневните работни обврски, семејството, пријателите и милион патувања, често си велиме: „Зошто денот не трае 48 часа?“ Ефикасното управување со времето е огромна предност, благодарение на која ќе се чувствувате поопуштено, фокусирано и ќе имате сѐ под контрола. Затоа секоја дополнителна помош е добредојдена.

Се поставува прашањето како да успеете да направите сè, а да не го изгубите разумот? Со помош на неколку едноставни совети за тоа како да работите паметно и да уживате во времето за себе и со поддршка од неверојатниот Galaxy S22 Ultra 5G! Да, најдобриот од најдобрите е создаден токму за вас - да ви биде најголема помош и поддршка, како дома, така и на работа.

Тајната е во малите нешта

Секогаш барајте начин како да ги поедноставите своите задачи. Од зачувување на страниците кои редовно ги посетувате, преку давање приоритет на приемното сандаче за е-пораки, па сè до препуштање на вештачката интелигенција директно да ги активира вашите омилени апликации на Galaxy S22 Ultra 5G.  Најчесто, најмногу време трошиме на незабележителни ситници, па токму затоа доколку паметно ги менаџираме ќе бидеме секогаш во предност. Galaxy S22 Ultra 5G е дизајниран да ве поддржи дури и во најхаотичните денови со најновиот процесор со 4nm. Овој процесор со својата најнапредна обработка на податоци со помош на вештачка интелигенција и механичко учење, Wi-Fi 6E, кој е дури двојно побрз од Wi-Fi 6, ви овозможува да зачекорите во светот на технологијата која нуди феноменално и потполно ново корисничко искуство, извршуваjќи ги најнапредните процеси на вештачка интелигенција и обезбедувајќи незаменливи перформанси на продуктивност во секој момент.

Идентификувајте ги приоритетните задачи на листата со обврски

Златното правило е – Запишете сѐ што треба да направите, а потоа започнете завршувајќи ги најитните задачи. Ако сметате дека вашата листа на обврски е бескрајна и дека единствен начин да ја завршите е да се клонирате, потребна ви е добра стратегија. Направете листа на обврски и размислете дали некои од обврските се поврзани едни со други. Дали е возможно со  завршувањето на една задача да ја олесните следната? Давањето приоритет на одредени задачи ќе ви помогне поефикасно да ги завршите.

Тука на сцената стапнува вашиот најдобар пријател S22 Ultra 5G – забележете сѐ со пенкалото Galaxy S22 Ultra S Pen! Благодарејќи на подобрената латентност (брзина на обработка на податоци кои S Pen ги пишува на екранот) и зголемената осетливост на екранот, скоро и да нема доцнење во обработката на податоци напишани со новиот S Pen. Подобреното пенкало се движи по три пати поосетливиот екран како мастило на хартија, претворајќи ги сите набрзина напишани обврски во читлив текст. Што значи ова? Повеќе минути во вашиот ден!

Подесете тајмери за полесно следење на обврските

Некои задачи изгледаат бескрајно, па токму затоа за оние поапстрактни задачи, како што е „средување на дневната соба“, обидете се да подесите тајмер со помош на вашиот Galaxy S22 Ultra 5G. Треба да подготвите презентација? Подесете го тајмерот онолку долго колку што сакате да и се посветите на таа задача. Кога времето ќе истече, прејдете на следната задача. Ова, исто така, е одличен психолошки трик кој ќе ви помогне да бидете ефикасни но, и дополнително ќе се чувствувате задоволно бидејќи имате разработен план како да ги извршите задачите. Потсетникот во календарот е исто така нешто кое ќе ви помогне секогаш да пристигнете точно на време на договорените места. Да да, нема повеќе изговори зошто доцните!

Почитувајте го времето за себе

Закажување време за себе (и придржување кон истото) е неопходен чекор во грижата за себе и ви помага да ги избегнете можните оптеретувања. Започнете така што едноставно ќе го резервирате  времето во својот календар за мали лични работи, како што се домашна масажа на лице или читање на книгата која долго копнеете да ја започнете. Посветете си го истото внимание кое им го посветувате на вашата работа, обврски и семејство. Време е за омилените филмови и серии? Со 6,8-инчниот Dinamic AMOLED 2Ks екран, кој овозможува сеопфатно искуство и ги прикажува дури и најситните детали појасно од било кога со максимално осветлување од 1750 нити ќе уживате во омилените епизоди. За да бидете сигурно дека имате совршен екран на својот телефон во секој момент, Samsung се погрижи овој телефон да има и Vision Booster технологија, која му овозможува на екранот интелигентно да ја подесува осветленоста во текот на денот. AMOLED екранот не само што го прави Galaxy S22Ultra 5G идеален за гледање на отворено, туку овозможува и подобра заситеност на бојаta. Гледањето филмови во дворот веќе не е невозможна мисија! Поттикнување на креативноста? Благодарејќи на Expert Raw, S22 Ultra 5G ви овозможува да имате џебно уметничко студиo – подигнувајќи го професионалниот режим на следно ниво. Преземете го Expert RAW за потполна контрола на фотографијата и сочувајте ги RAW датотеки директно во вашата галерија.

Направете единствена рутина и придржувајте се до истата

Рутините даваат повеќе смисла и рамнотежа на животот. Колку и да сте креативни, потребен ви е ред и рутина за да не се изгубите во хаосот. Креирајте го системот кој најмногу ви одговара и следете ги методите кои ќе ви помогнат ефикасно да ја завршите работата, но во исто време да заштедите малку време за себе.

За да одлучите сега кој од овие три телефони е вистинскиот за вас, посетете ја страницата и дознајте детално за саканиот модел:

Galaxy S22 i S22+: https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-s22/

Galaxy S22 Ultra 5G: https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-s22-ultra/

*Промотивен текст

реклама

Мобилни

OnePlus наскоро ќе го претстави својот прв телефон на преклопување

Read more

Motorola го претстави флагшипот Moto Razr 2022

Read more

Како да го спасите телефонот ако ви падне во солена вода?

Read more

Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?

Read more
 

Гик

OnePlus наскоро ќе го претстави својот прв телефон на преклопување

Читај повеќе

Змијолики роботи би можеле да се користат во операции за спасување животи

Читај повеќе

Како мозокот ни помага да заштедиме пари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Жив праисториски фосил: Снимена змијокила ајкула која демне во длабочините

Читај повеќе

Телескопот Hubble фотографираше нереални сцени во Орионовата маглина

Читај повеќе

Google сè уште нема решение за ажурирањето на Android

Читај повеќе

ЕСА руските ракети ќе ги замени со оние на Илон Маск

Читај повеќе

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Читај повеќе

Xiaomi претстави функционален хуманоиден робот

Читај повеќе