5 причини зошто летото е како создадено за секс

Високите температури нè инспирираат да ги вжештиме работите во спалната соба, а почестите патувања, одмори и прошетки се совршена можност да имаме секс на нови локации и во малку поразличен амбиент.

Овие пет причини говорат зошто ова лето имате шанси за најдобриот секс во животот:

Сексот во вода не се заборава

Најдете некое интимно место покрај море, река и езеро, со минимални шанси некој да ве види и препуштете се на лудите и водени страсти.

Поради жешкото време носиме помалку облека и сме попривлечни

Во лето откриваме повеќе кожа, па со тоа се зголемува и степенот на поголема привлечност.

Магијата на сексот на отворено

Зајдисонце, ветре кое ви ја гали голата кожа – ова лето мора да пробате секс на отворено со саканата личност.

Потта потенцира сексуална возбуда

Телесните „сокови“ повеќе ќе ја распламтат страста и ќе разбудат желба за секс. Испотеното тело на партнерот едноставно ќе ве мами да го допирате.

Возбудливи луди авантури

Кој во животот барем еднаш не мечтаел за луда летна љубовна авантура? Ако со години сте во врска, сексот на годишен одмор може да биде сосема поинакво искуство бидејќи сте поопуштени.

Тагови
реклама

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Read more

Љубов и секс

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Read more

Пет знаци дека партнерот не игра фер во врската

Read more

Три хороскопски знаци ќе бидат опасно заводливи додека трае Месечина во Скорпија

Read more

Пауза во врска: Што значи тоа за вашиот партнерски однос долгорочно?

Read more
 

Магазин

Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Читај повеќе

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Читај повеќе

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Читај повеќе

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Читај повеќе

Чистење на црниот дроб: Еликсир од три состојки кој ги елиминира мастите и токсините

Читај повеќе

Како совршено да сварите тестенини?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Читај повеќе

Или ги знаете, или сте еден од нив - хороскопски знаци кои се шампиони во трошење

Читај повеќе

Кои луѓе никогаш не треба да пијат кафе?

Читај повеќе