5 трикови за правилно вежбање стомачни

Ф.З.
/ 13.04.2021 / 16:25

Едни од најомилените вежби се оние за стомачните мускули - краен резултат кој е посакуван од речиси секој.

Предноста на овие вежни е што сите можат да се прават во домашни услови. Секако, можете и во теретана, во двор, каде сакате.

Но, многумина вежбајќи го овој дел на телото прават почетнички грешки. Не е финтата само да се легне на грб и да се исправате. тоа често резултира со вежбање на друга група на мускули иако вие сте убедени дека ги вежбате стомачните.

Ова 6-минутно видео одлично ги демонстрира грешките, но и правилниот начин на пет различни вежби за стомачните мускули.

Remote video URL
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Read more

Фит

Вежбање со танц со Памела

Read more

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Read more

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Read more

Јога растегнување со Меди

Read more
 

Магазин

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Читај повеќе

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе