50 факти за вселената што звучат неверојатно

Овие факти за вселената што ги издвои тимот на Factnomenal се резултати од истражувањата на НАСА и SpaceX, како и помалку познати информации за вселената и сѐ поврзано со човечкото истражување на вселената.

реклама

Наука и технологија

Што е мистериозното светло на Месечината?

Read more

Како Дубаи ги гради вештачките острови?

Read more

Советите уште во 70-тите создале возило за сѐ

Read more

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кој ќе го замени Серхио Рамос во Реал?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Незгоди во базен

Read more
play_arrow

Две најдобри вежби за мускулите на грбот

Read more
play_arrow

Како би изгледале првите 1000 дена од животот на Марс?

Read more
play_arrow

За идеална фигура: 30-минутни вежби за нозе

Read more
play_arrow

Три корисни трикови за iPhone што треба да ги знаете

Read more
play_arrow

Најчудните автомобили направени досега

Read more
play_arrow

„Хроничен проверувач“ или „цицач на батерија“ – кој тип на корисник сте вие?

Read more
play_arrow

Џиновска 3D мачка на токиски билборд

Read more
play_arrow

Како вежба човекот кој е во најдобра форма во светот?

Read more
play_arrow

Што ако всушност живееме во црна дупка?

Read more
play_arrow

Не ти требаше ова, фејл компилација

Read more