50 факти за вселената што звучат неверојатно

Овие факти за вселената што ги издвои тимот на Factnomenal се резултати од истражувањата на НАСА и SpaceX, како и помалку познати информации за вселената и сѐ поврзано со човечкото истражување на вселената.

реклама

Наука и технологија

Каква била Земјата пред ерата на диносаурусите?

Read more

Што е мистериозното светло на Месечината?

Read more

Како Дубаи ги гради вештачките острови?

Read more

Советите уште во 70-тите создале возило за сѐ

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како засекогаш да се решите од масните наслаги на стомакот?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри за септември 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како елитна единица талибанци пребарува аеродром?

Read more
play_arrow

Како треба да ги чувате овошјето и зеленчукот за да траат подолго?

Read more
play_arrow

„The Wheel Of Time“ - новата серија што ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Научниците предвидуваат смртоносна соларна бура во 2025 година

Read more
play_arrow

Откријте ги богатите вкусови на авганистанската кујна

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од машките гради?

Read more
play_arrow

10 намирници кои се одлични за машкото здравје

Read more
play_arrow

Погледнете го тизерот за „The Power of the Dog“ со Бенедикт Камбербач

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот шпански филм „Sounds Like Love“

Read more