50 работи кои веројатно не ги знаете за „Dexter“

Крими серијата „Dexter“ веќе одамна е завршена, но за многумина омилениот сериски убиец и натаму е атрактивен за повторно гледање.

Серијата се емитуваше од октомври 2006 до септември 2013 година со вкупно 8 сезони и 96 епизоди. Во главната улога беше Мајк Хол како одличниот полицаец Декстер кој води двоен живот убивајќи ги криминалците кои успеале да му победнат на правниот систем.

На големо задоволство на фановите на „Dexter“, серијата ќе се врати со деветта сезона и тоа оваа есен, а Хол ќе ја репризира улогата на нашиот омилен сериски убиец.

По тој повод, ова се 50-те факти за „Dexter“ од кои веројатно повеќето не сте ги знаеле:

Remote video URL
Тагови
реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Филм & ТВ

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Read more

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Read more

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Read more

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе