7 автомобили за кои не би очекувале дeка имаат над 1.000 КС

Тимот на порталот Carthrottle направи список од седум автомобили кои имаат над 1.000 КС, а нивните имиња не го навестуваат тоа.

Овие бројки не се резервирани само за големите играчи како Buggati Veyron и Koenigsegg Agera R.

За некои од овие автомобили веројатно не би очекувале дури и над 200 КС, но нивните сопственици успеаја да „набијат“ дури и повеќе од 1.000 КС.

Листата се состои од „обични“ автомобили кои никогаш не биле дизајнирани за таква моќ и се плод на знаење, фантазија и малку лудост.

Листата изгледа вака:

1. Boba Motoring Mk2 VW Golf – 1.216 КС
Remote video URL
Remote video URL
2. Nissan Patrol – 1.494 КС
Remote video URL
 
3. Jeep SRT8 – 1.000+ КС
Remote video URL
4. Toyota Tarago – 1.500+ КС
Remote video URL
Remote video URL
5. Ford Sierra RS Cosworth – 1.011 КС
Remote video URL
6. Audi S2 – 1.000 КС
Remote video URL
7. Nissan Qashqai R – 1.100 КС
Remote video URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Авто новости

Lamborghini што остава без здив

Read more

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Read more

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Lamborghini што остава без здив

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Читај повеќе
  • filter

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Semi камионот одложен за 2022 година

Читај повеќе

Оваа грешка при менување брзини може да предизвика скап дефект

Читај повеќе

Редок Mercedes SLR McLaren 722 чини вртоглави 2,6 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Mercedes AMG C63 Black Series или BMW M3 F80?

Читај повеќе
  • filter

Bugatti го реставрираше првиот Veyron Grand Sport

Читај повеќе