8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Ја пофаливте вашата пријателка дека ослабела? Можеби мислите дека сте ѝ дале комплимент, но таквиот коментар би можел да направи да ѝ биде непријатно.

Некои реченици што секојдневно ги користиме всушност треба да ги исфрлиме од речникот.

Еве ги осумте најчести фрази што треба да престанете да им ги кажувате на другите:

1. Не е моја работа, не сум платен/а за тоа.

2. Немам време да разговарам со тебе, имам премногу работа.

3. Ова можеби звучи глупо, но…

4. Без навреда, но…

5. Си се здебелил/а! Си ослабел/а!

6. Изгледате одлично за вашите години.

7. Ако навистина ме сакаш, би ...

8. Премногу си добра за него; Мило ми е што се ослободи од неа.

реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Живот

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Зошто често се чувствувате уморни во текот на денот?

Read more

Стјуардеса откри како ги „казнуваат“ патниците кои не сакаат да го отстапат седиштето на дете

Read more

Кој ќе ги наследи милионите на модната легенда Роберто Кавали?

Read more
 

Магазин

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Читај повеќе

Едноставна промена на животниот стил може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто често се чувствувате уморни во текот на денот?

Читај повеќе

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Читај повеќе

Стјуардеса откри како ги „казнуваат“ патниците кои не сакаат да го отстапат седиштето на дете

Читај повеќе

Кое е најлошо време да се мерите на вага?

Читај повеќе
Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Читај повеќе

Постојано критикување - штетна навика која може да ја уништи врската

Читај повеќе

10 најголеми митови за исхраната во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе