9 намирници што треба да ги избегнувате за да ослободите од салото на стомакот

М.С.
/ 14.01.2021 / 11:48

Маснотиите на стомакот се причина да се чувствуваме неудобно во својата кожа.

Овој вид маснотии, наречени висцерални масти, се главен фактор на ризик за дијабетес тип 2, срцеви заболувања и други состојби. Иако губењето на маснотиите од оваа област може да биде тешка задача, има неколку совети до кои треба да се придржувате доколку сакате да ослабнете.

Постојат девет намирници кои треба да ги избегнувате доколку сакате да се ослободите од салото на стомакот, а како што најверојатно веќе ви е познато, тука спаѓаат бел леб, пиво, слатка храна, газирани пијалаци, помфрит...

На YouTube каналот Gravity Transformation - Fat Loss Experts има корисни совети како да ги избегнувате намирниците поради кои се таложи сало на стомакот, но и со кои здрави намирници да ги замените. 

Погледнете го видеото.

Remote video URL

 

реклама
Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Read more
НАСА детектира силна експлозија на метеори

НАСА детектира силна експлозија на метеори

Read more
Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Read more
Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Read more

Фит

Што се случува со вашето тело ако вежбате премногу?

Read more

Дали ПМС ве дебелее?

Read more

Неверојатна трансформација: Иста тежина, различна форма

Read more

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Жените кои го променија светот

Читај повеќе

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој остана во близина на Фукушима за да спасува мачки

Читај повеќе

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Читај повеќе

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Читај повеќе

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Читај повеќе

Д-р Фаучи: Без маски во друштво? Само ако сите се вакцинирани

Читај повеќе

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Први во светот: Норвешка ќе гради тунел за бродови

Читај повеќе