Адел и Ребел Вилсон за драстичното слабеење: Не те дефинираат килограмите, ти си повеќе од тоа

Адел и Ребел Вилсон имаат едно нешто заедничко: и двете успеаја да ослабат многу, што привлече големо внимание во јавноста.

Многумина им се восхитуваа, а уште повеќе сакаа да знаат како успеале во тоа. Иако и двете веќе зборуваа јавно за тоа, а во последните неколку дена повторно ја отворија темата, независно една од друга, но сосема случајно во ист ден.

Во неделата, 42-годишната Вилсон, која успеа да ослаби 35 килограми со макотрпни напори, сподели празнична фотографија на која е во розов костим за капење, користејќи ја објавата за да испрати важна порака до обожавателите.

„Штотуку забележав дека сум се здебелила 3 килограми на одмор. Се наоѓам во неверојатно all inclusive одморалиште... Изгубив секаква самоконтрола“, откри комичарката и актерка.

„Но знаеш што? Утре можам да отидам во теретана, да се хидратирам и да се хранам здраво и да се сакам себе си. Не помага ако сте строги кон себе, но знам како е да се чувствуваш виновно и нерасположено после прејадување. Но, ако си како мене, само знај дека ТИ не си само твој тежина, твојата тежина не те дефинира“.

Вилсон продолжи: „Само потрудете се да бидете здрави и не бидете толку строги кон себе. Бидете најдобрата верзија од себе“.

Истиот ден кога Вилсон ја сподели својата објава на Instagram, Адел се отвори за сопственото слабеење и за интензивното внимание на јавноста и медиумите што го доби.

Во гостувањето во емисијата Desert Island Discs на радио BBC 4, 34-годишната пејачка рече дека разбира зошто нејзиното слабеење предизвикало толку голем интерес. Имено, таа заклучила дека причината е тоа што јавно не ги споделила чекорите од нејзиниот пат до таа цел, како што тоа обично го прават другите.

Адел, всушност, ослабела околу 44 килограми во период од 2 години, пред објавувањето на нејзиниот последен албум во 2021 година. Нејзиниот променет изглед шокираше многу фанови бидејќи поголемиот дел од тоа време беше далеку од очите на јавноста.

„Се чувствував ужасно за некои луѓе кои ги сфатија коментарите на другите луѓе дека не изгледаат добро или дека не се убави“, рече Адел во разговор со водителката Лорен Лаверн.

„Некои од нив имаа само 15 години. Имаше и други кои почувствуваа дека ги изневерив и рекоа: ‘Ох, потклекна на притисокот’. Што навистина не ми пречеше затоа што не ме држеа за рака во 4 часот наутро кога плачев од вознемиреност и ми требаше да си го одвлечам вниманието“.

реклама

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Read more

Живот

Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Read more

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Read more

Или ги знаете, или сте еден од нив - хороскопски знаци кои се шампиони во трошење

Read more

Битолската мода низ објективот на браќата Манаки

Read more
 

Магазин

Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Читај повеќе

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Читај повеќе

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Читај повеќе

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Читај повеќе

Чистење на црниот дроб: Еликсир од три состојки кој ги елиминира мастите и токсините

Читај повеќе

Како совршено да сварите тестенини?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Читај повеќе

Или ги знаете, или сте еден од нив - хороскопски знаци кои се шампиони во трошење

Читај повеќе

Кои луѓе никогаш не треба да пијат кафе?

Читај повеќе