Агуеро одбил да ја земе десетката на Меси

Аргентинскиот напаѓач објасни зошто одбил да го земе дресот со бројот 10 кој стана слободен со заминувањето на Лео Меси.

Серхио Агуеро е близок пријател со Лионел Меси, кој всушност и е кум на неговиот син Бенхамин кој го доби со ќерката на Диего Марадона. Но, Агуеро не дочека во Барса да игра заедно со Меси бидејќи само што потпиша летово, Меси си замина.

Иако имаше шанса да ја наследи неговата десетка, Агуеро одбил.

„Го одбрав дресот со број 19 бидејќи беше слободен, и бидејќи истиот го носам и во репрезентацијата на Аргентина. Соиграчите ми сугерираа да ја земам десетката, но одбив. Всушност, десетката многу подобро му стои на Ансу Фати“, рече тој на прес-конференцијата по повод утрешниот натпревар во Лигата на шампионите против киевски Динамо.

Така, популарната десетка денес го краси грбот на младиот Ансу Фати, колку и да е чудно за сите оние кои се навикнати да ја асоцираат со Меси. Во својот нов клуб ПСЖ, Меси го носи дресот со бројот 30 бидејќи таму десетката веќе ја имаше земено Нејмар.

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Фудбал

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Read more

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Read more

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Read more

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе