Ќе му треба уште време за закрепнување

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро најверојатно ќе остане надвор од терените до ноември. Ова го изјави за BBC менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гуардиола.

Триесет и двегодишниот Аргентинец го оперираше коленото во јуни и ги пропушти последните 12 натпревари на Манчестер Сити од сезоната 2019/20.

– Знаевме дека станува збор за сериозна повреда. Тој уште не тренираше со првиот тим и Серхио не е еден од играчите кои брзо се опоравуваат. Тој е надвор од теренот подолго време, па ќе му треба уште еден месец или два за закрепнување, предвиде Гуардиола.

URL
реклама

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Цицлест четврток

Read more

Фудбал

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Read more

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Read more

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Read more

Спорт

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Читај повеќе

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Читај повеќе

Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификации

Читај повеќе

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Читај повеќе

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Читај повеќе

Пандев и Несторовски минаа во наредното коло од Копа Италија

Читај повеќе