ЗИМСКИ ТРАНСФЕР ПЕРИОД 2020

Академија Пандев ѝ парира на Шкендија: Донесе играч од Северен Кипар

Откако тетовчани се пофалија со ангажман на фудбалер од втората лига на Велс, струмичани веќе наредниот ден им вратија со бомба: потпишаа со играч од непризнаената лига на Северен Кипар.

Ндуе Мујеци е најновото засилување за струмичкиот тим кој треба да го појача нападот и да донесе многу голови.

Овој 26-годишен напаѓач е Албанец роден во Скадар кој кариерата ја почнал во младинскиот тим на локалниот клуб Влазнија. Потоа играл во второлигашот Ада пред да замина надвор од родната земја. Почнал од латвискиот Вентспилс, потоа играл за бугарските Пирин и Дунав, па во грузиски Сабуртало од каде во 2018 се сели на Кипар, ама на турскиот дел од островот. Игра за Генчлик Гуџу, прави авантура до Хонгконг во тимот на Хепи Вали, па се враќа во Северен Кипар во редовите на Џихангир од каде доаѓа во Струмица.

Најмногу му одело во латвиската лига, инаку послаба од македонската, каде во две години одиграл 64 натпревари, постигнал 23 голови и запишал 9 асистенции. Но, тоа било пред 3 и пол години. Во од УЕФА непризнаената лига на Северен Кипар изминатава полусезона постигнал 9 голови.

Академија Пандев во есенскиот дел имаше проблеми со реализацијата бидејќи на 18-те натпревари постигна само 19 голови. Дали засилувањето од Северен Кипар ќе го разбуди струмичкиот напад?

реклама

Фудбал

Одегард има корона, а пред три дена играше за Реал

Read more

Фудбалерките со крпен тим торпедирани од Франција

Read more

Ова е тимот од најлошите трансфери на сезоната

Read more

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Read more

Спорт

Одегард има корона, а пред три дена играше за Реал

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фудбалерките со крпен тим торпедирани од Франција

Читај повеќе
  • play_arrow

Денвер го совлада Лејкерс и се врати во игра

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е тимот од најлошите трансфери на сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Читај повеќе

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Читај повеќе

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Читај повеќе