УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2020/21

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

УЕФА денеска ја направи и жрепката за последното квалификациско коло за пласман во фазата по групи од Лига Европа, а единствен македонски преостанат учесник е тетовска Шкендија.

Шкендија допрва треба да се избори за пласман во плеј-офот, а за тоа ќе треба да направи вистинско чудо и да го елиминира Тотенхем на Жозе Мурињо, Хари Кејн, Сон Мин-хјон, Иго Љорис... За пресметка со премиерлигашот тетовци се изборија откако синоќа го исфрлија романски Ботошани со победа на гости.

Доколку навистина се случи чудо нареден четврток во Скопје, тогаш Шкендија во плеј-офот би имала условно кажано полесна задача.

Денешната жрепка на УЕФА одлучи победникот од дуелот Шкендија - Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот на руски Ростов и израелски Макаби Хаифа. За Русите настапува нашиот Давид Тошевски. Победникот од тој дуел, кој е закажан за 1 октомври, ќе избори пласман во фазата по групи од новата сезона на Лига Европа.

URL
реклама

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Цицлест четврток

Read more

Фудбал

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Read more

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Read more

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Read more

Спорт

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Читај повеќе

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Читај повеќе

Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификации

Читај повеќе

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Читај повеќе

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Читај повеќе

Пандев и Несторовски минаа во наредното коло од Копа Италија

Читај повеќе