Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Во ова интересно, анимирано видео е прикажана можноста Земјата да се судри со Марс и како потоа би се одвивале работите. Дали човештвото, ако е обединето и заедно работи на решение на проблемот, би успеало да се спаси и да започне нов живот надвор од Земјата?

Навистина е интересно да се види оваа перспектива прикажана од BrightSide, во која всушност фокусот е поставен кон значењето на технологијата и развитокот на вселенската програма која можеби во иднина би помогнала да се спаси човечката цивилизација.

реклама

Чек дис аут

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Read more

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more
play_arrow

Лосос на три начини

Read more
play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M5 V10, AMG E55 или Audi RS6?

Read more
play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more
play_arrow

Чиј е Ерусалим?

Read more
play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Седум интересни факти за машкото тело

Read more