Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Канадскиот актер Џамил Френч почина ненадејно на 29-годишна возраст.

Портпарол на актерот кој беше најпознат по улогата на Дејв Тарнер во тинејџерската серија „Degrassi: The Next Generation“ , ја потврди веста за Page Six.

Remote video URL

„Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе го паметат по неговата страст кон уметноста, посветеноста кон неговиот занает и енергичниот карактер“, рече тој.

Неколкумина поранешни колеги на Џамил се простија од него преку социјалните мрежи.

Извршниот продуцент на проектот „Soundtrack “ го нарече Френч „голема инспирација“.

„Можам да потврдам дека мојот добар пријател, соработник и голема инспирација Џамил Френч почина вчера“, напиша Сафран на Twitter.

Актерката Ана Кларк сподели видео во кое Џамил танцува.

„Срцето ми е скршено поради загубата на нашиот пријател Џамил... Толку беше полн со енергија и забава. Секогаш танцуваше. Вистински талент и одличен пријател. Ќе ни недостигаш на сите“, напиша Кларк.

URL
Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе