Актерот Ник Кордеро почина од компликации со COVID-19

Канадскиот актер Ник Кордеро почина на 41 година од компликации предизвикани од COVID-19. Актерот мина 95 денa во болница, каде му беше ампутирана и ногата. Веста за неговата смрт ја соопшти сопругата Аманда Клотс.

„Бог сега има уште еден ангел на небото. Мојот драг сопруг почина утрово, беше опкружен со љубов од семејството. Моето срце е скршено, не можам да си го замислам животот без него. Тој многу го сакаше своето семејство. Беше неверојатен актер и музичар“, напиша Аманда на социјалните мрежи.

Во брак стапија во 2017 година, имаат син роден во 2019 година.

Од актерот се простија и неговите колеги и пријатели.

„Шокирана сум од веста. Моето срце е со неговото семејство. Почивај во мир“, напиша Присила Присли.

Кордеро се зарази со коронаворусот во април, беше на респиратор, а мораа да му ја ампутираат десната нога поради згрутчување на крвта.

Неговиот организам бил многу ослабен и повеќе не можел да се носи со здравствените проблеми кои настанале од болеста. Кордеро глумеше во ТВ-сериите„Law & Order: SVU“, „Blue Bloods“, во филмовите „Inside Game“, „Mob Town“ и други.

реклама

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе