Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Ф1
МИА
/ 29.10.2020 / 20:57

Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година.

Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 година, во 2019 година швајцарскиот тим започна да настапува под името Алфа Ромео, кој ќе остане и следната сезона.

За Алфа Ромео возат пилотите Кими Раиконен и Антонио Џовинаци.

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Ф1

Хамилтон најбрз и на вториот тренинг пред Големата награда на Бахреин

Read more

Фетел: Меѓу мене и Ferrari нема повеќе љубов

Read more

Хамилтон ја одбрани шампионската титула

Read more

Волф не верува дека Хамилтон ќе ја напушти Формула 1

Read more

Спорт

  • play_arrow

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Читај повеќе

Кошаркарите не играат против Италија, има позитивни

Читај повеќе

Нов триумф за Вардар, Академија Пандев поразена во Скопје

Читај повеќе

Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Читај повеќе

Кошаркарите без Димитријевиќ, но со Вајли денеска против Италија

Читај повеќе

Хамилтон најбрз и на вториот тренинг пред Големата награда на Бахреин

Читај повеќе

Македонските фудбалерки триумфираа на гостувањето во Казахстан

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се бизарните правила за камбек мечот на Мајк Тајсон

Читај повеќе