Алиоски: Ангеловски нè натера да испишеме историја

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски, со емотивна порака преку социјалните мрежи искажа благодарност до досегашниот капитен Горан Пандев и селектор Игор Ангеловски.

– Горан Пандев, ти секогаш беше вистинска инспирација за мене, и секогаш ќе бидеш единствен. Игор Ангеловски, во овие 6 години заедно, нè натеравте да пишуваме историја! Само со зборови не може да се опише колку сум благодарен кон тебе, напиша Алиоски на Twitter.

Алиоски заедно со Стефан Ристовски, Елиф Елмас, Енис Барди, треба да бидат предводници на репрезентацијата кога веќе ќе го нема Пандев и неколку други кои најавија повлекување од националниот тим. 

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Фудбал

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more

Одреден распоредот за новата сезона во фудбалската лига

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе