Аматерска реклама на стационар за животни стана хит на интернет

Стационарот за бездомни животни Furkids во Џорџија, САД, сними аматерска и нискобуџетна реклама, која отврдува дека парите не се секогаш најважното, за да добиете добар резултат.

Видеото што сами си го снимиле за триесетина минути, е идеја на девојка која волонтирала во стационарот. Таа предложила да снимат реклама во која ќе глуми брат и, кој работи во недвижнини, но важи за човек со добра смисла за хумор.

Нејзината проценка испадна точна, бидејќи рекламата резултираше во нешто забавно и смешно што привлече милиони кликови и им донесе на Furkids публицитет за кој никогаш не сонуваа.

реклама

Реклами

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Чиј е Ерусалим?

Read more
play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Седум интересни факти за машкото тело

Read more
play_arrow

Што ако вселената би била полна со воздух?

Read more
play_arrow

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши копии на хорор филмови

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Venom 2“ со Вуди Харелсон и Том Харди

Read more
play_arrow

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Read more