Аматерска реклама на стационар за животни стана хит на интернет

Стационарот за бездомни животни Furkids во Џорџија, САД, сними аматерска и нискобуџетна реклама, која отврдува дека парите не се секогаш најважното, за да добиете добар резултат.

Видеото што сами си го снимиле за триесетина минути, е идеја на девојка која волонтирала во стационарот. Таа предложила да снимат реклама во која ќе глуми брат и, кој работи во недвижнини, но важи за човек со добра смисла за хумор.

Нејзината проценка испадна точна, бидејќи рекламата резултираше во нешто забавно и смешно што привлече милиони кликови и им донесе на Furkids публицитет за кој никогаш не сонуваа.

реклама

Реклами

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more
play_arrow

Зошто чувствувате умор после јадење?

Read more
play_arrow

Како Кина го копира Западот?

Read more
play_arrow

Вака звучи кога покрај вас ќе „прошиша“ Mеrcedes AMG E63 S

Read more
play_arrow

Колку време треба да бидете на диета за да направите стомачни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW E46 M3 или Toyota GR Yaris?

Read more
play_arrow

Објавен финалниот трејлер за „Black Widow“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Што ако човекот никогаш не стапнеше на Месечината?

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди во мај

Read more
play_arrow

10 минути пилатес за цврсти нозе

Read more