Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Поранешен американски дипломат призна дека дрогирал, сексуално злоупотребувал и фотографирал вкупно 23 девојки над 14 години додека работел во американската амбасада во мексиканската престолнина, објави Министерството за правда на САД.

Американското министерство за правда објави дека 45-годишниот Брајан Џефри Рејмонд се изјаснил за виновен за злосторствата.

Може да добие доживотна казна затвор.

Рејмонд го напуштил Мексико откако на 31 мај 2020 година гола жена врескала и барала помош и заштита од Рејмонд. Жената вели дека не се сеќава на ништо откако ги конзумирала храната и пијалокот што ѝ ги дал Рејмонд.

Истрагата откри и стотици фотографии и видеа на над 20 несвесни голи/полуголи млади жени.

Министерството за правда известува дека неговите злосторства започнале во 2006 година.

„Раката на Рејмонд се гледа на фотографии и видеа, како ги допира неговите несвесни жртви за очите, устата, градите и задникот. Рејмонд исто така може да се види како лежи во кревет со своите жртви“, стои во извештајот.

Најдени се негови пребарувања на интернет за ефектите од комбинацијата на апчиња за спиење и алкохол.

ФБИ, преку соопштение, им се заблагодари и на жените кои се јавиле во врска со информации за понатамошна истрага.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Свет

Бајден: Пандемијата на невакцинираните мора да престане, тие ја загрозуваат економијата

Read more

Евростат: Англискиот е најчесто изучуван јазик во ЕУ, следуваат шпански, француски и германски

Read more

Холандската полиција приведе деветмина кои подготовувале терористички напад

Read more

Кога ќе заврши пандемијата со COVID-19?

Read more
 

Вести

На локалните избори ќе може да гласаат 1.824.864 граѓани, ДИК вечерва го заклучи Избирачкиот список

Читај повеќе

Бајден: Пандемијата на невакцинираните мора да престане, тие ја загрозуваат економијата

Читај повеќе

Евростат: Англискиот е најчесто изучуван јазик во ЕУ, следуваат шпански, француски и германски

Читај повеќе

Холандската полиција приведе деветмина кои подготовувале терористички напад

Читај повеќе

Во Албанија во последната декада емигрирале половина од граѓаните со високо образование

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 525 новозаразени и 12 починати

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Читај повеќе

Кина ги прогласи за незаконски сите трансакции со криптовалути

Читај повеќе

Услови за влез во Грција до 1 октомври

Читај повеќе