Анимирана историја на Шведска

Сакате да научите нешто повеќе за историјата на Шведска, но ве мрзи да читате долги и досадни текстови? Имаме одлично решение.

Што има подобро од анимирана историја на една земја со наратор? Токму тоа го има ова видео. Си гледате анимирано филмче и си учите историја. Само треба да знете англиски.

реклама

Вести

Досега мапирано речиси 25% од морското дно на Земјата

Read more

5 нови откритија за ѕвездите и галаксиите кои ни ги донесе Gaia

Read more

Трагите од вонземски живот на Марс се веројатно повеќе од 2 метра под површината

Read more

Проституцијата и инфантицидот во древниот Рим

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите вежби за зацврстување на задникот

Read more
play_arrow

Најчудните моменти снимени со камера, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неколку рецепти за летни салати што заситуваат

Read more
play_arrow

15 најголеми тунели низ човечката историја

Read more
play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Read more
play_arrow

15 најнеобични воени оружја

Read more
play_arrow

Кои се седумте најскапи фудбалски менаџери на сите времиња?

Read more
play_arrow

Новата Star Wars серија Obi-Wan Kenobi доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more