Анимирана историја на Шведска

Сакате да научите нешто повеќе за историјата на Шведска, но ве мрзи да читате долги и досадни текстови? Имаме одлично решение.

Што има подобро од анимирана историја на една земја со наратор? Токму тоа го има ова видео. Си гледате анимирано филмче и си учите историја. Само треба да знете англиски.

реклама

Вести

Змијолики роботи би можеле да се користат во операции за спасување животи

Read more

Жив праисториски фосил: Снимена змијокила ајкула која демне во длабочините

Read more

Телескопот Hubble фотографираше нереални сцени во Орионовата маглина

Read more

ЕСА руските ракети ќе ги замени со оние на Илон Маск

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најголеми древни битки во историјата

Read more
play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more
play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Read more
play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Read more
play_arrow

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more
play_arrow

Рецепти за вегански десерти што не се печат

Read more
play_arrow

15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои се GOAT за два клуба

Read more
play_arrow

Топ 15 најчудни метеоролошки феномени

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Read more
play_arrow

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more