Анимираниот „Minions: The Rise of Gru 2“ лесно успеа да го освои бокс-офисот

Анимираниот „Minions: The Rise of Gru 2“ на Universal Pictures успеа да го освои бокс-офисот откако дебитираше две години по планираното прикажување, заработувајќи 108.510 долари во Северна Америка. На второто место е „Top Gun: Maverick“, со Том Круз во главната улога.

„Ова е одлична премиера, семејните анимации повеќе од кој било друг жанр се бореа да се пробијат во периодов на пандемијата. Овој викенд „Minions 2“ успеа да се пробие и анимациите се повторно хит“, вели Дејвид А. Грос од филмската консултанска куќа Franchise Entertainment Research.

На третото место се најде филмот „Elvis“ со заработка од 19.000 долари од вториот викенд на прикажување.

По него следи „Jurassic World Dominion“ со 16,6 милиони долари додека на петтото место е „The Black Phone“ со 12.3 милиони долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Читај повеќе
  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Читај повеќе