Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Славниот актер Антонио Бандерас на Twitter објави дека е позитивен на коронавирусот. Оваа вест ја соопшти токму на неговиот 60-ти роденден.

Бандерас соопшти дека е тестиран на коронавирус, резултатот е позитивен и тој се наоѓа во карантин.

„Роденденот го прославувам во карантин. Се чувствувам релативно добро, само сум малку повеќе уморен од вообичаено, но уверен сум дека брзо ќе закрепнам“, напиша Бандерас на Twitter.

Вели дека времето во карантин ќе го искористи за читање, пишување, одмор.

URL

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

реклама

Филм & ТВ

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Read more

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Read more

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Read more

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Читај повеќе

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Читај повеќе

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Читај повеќе

Почина актерката Мира Фурлан

Читај повеќе
  • play_arrow

Повторно одложена премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд

Читај повеќе

Почина славната спикерка Бранка Станковска

Читај повеќе

Почина актерката Натали Делон

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Читај повеќе