Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Долго време се шпекулираше за iPhone 14 на Apple, а сега „протече“ информација дека новиот смартфон ќе биде претставен на 13 септември.

Извори блиски до компанијата открија дека Apple ќе го одржи настанот на 13 септември и дека потоа ќе го видиме новиот iPhone 14, освен ако компанијата поради некоја причина не одлучи да го промени постоечкиот план.

Покрај iPhone 14, односно четирите модели, вклучувајќи ги стандардните iPhone 14, Max, Pro и Pro Max, Apple ќе го претстави Watch 8 со својата Extreme Edition верзија, подостапните Apple Watch SE 2, AirPods Pro 2 слушалките и нов iPad.

Со оглед на големиот број уреди, можно е Apple на крајот да одлучи да организира два настана, како што беше случајот во 2020 година. Тогаш ги видовме новите iPad и Apple Watch часовниците пред моделите на iPhone. Во тој случај, iPhone најверојатно би отсуствувал на настанот закажан за 13 септември.

Apple обично официјално ги најавува своите настани седум дена однапред, па може да очекуваме некои поконкретни информации на 6 септември.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Мобилни

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Read more

Samsung во проблеми: Произвел вишок од 50 милиони телефони, нема кој да ги купи

Read more

iPhone 14 добива голема надградба на предната камера

Read more

iPhone 14 на Apple ќе има многу подобра предна камера со автофокус

Read more
 

Гик

  • filter

Копачи на злато откопаа совршено сочуван мамут стар 30.000 години

Читај повеќе

Научниците конечно го видоа јадрото на Јупитер: „Јадел“ планети

Читај повеќе

Michelin од стари гуми прави каивчиња за специјален часовник

Читај повеќе

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Читај повеќе

Откриена најголемата бактерија на светот, видлива е со голо око

Читај повеќе

Месечината на Плутон има мистериозна црвена дамка, сега знаеме зошто

Читај повеќе
  • filter

7 сурови начини на мачење од Средниот век

Читај повеќе

Гробница од времето на Инките откриена во централна Лима

Читај повеќе

Човечката крв можеби потекнува од засега непознат извор, тврдат научниците

Читај повеќе