Apple планира потенки iPhone, MacBook Pro и Apple Watch

Apple има намера да ги направи своите уреди уште потенки, па iPad Pro нема да биде единствениот.

По iPad Pro, процесот на „слабеење“ ги чека и MacBook Pro, Apple Watch и iPhone. Новинарот на Bloomberg Марк Гурман тврди дека Apple е посветен да ги направи своите уреди најтенки и најлесни во нивните категории низ индустријата.

Истакнатиот аналитичар Минг-Чи Куо исто така верува дека Apple Watch Series 10 ќе биде потенок од својот претходник и ќе има поголем екран (45 и 49 mm во однос на 41 и 45 mm).

Поттикнувајќи ги претходните гласини за iPhone, Гурман рече дека потенок iPhone би можел да пристигне веќе во 2025 година со пристигнувањето на серијата iPhone 17, но сè уште нема временска рамка за другите споменати производи.

Претстојниот тенок iPhone ќе биде поскап од сегашниот iPhone Pro Max, а големината на екранот ќе биде помеѓу оние на iPhone Pro Max и стандардниот iPhone.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Вести

Пиењето во авион има уникатен ефект врз телото

Read more

Како се формираат фосилите? 7 неверојатни примери

Read more

Неистражени длабочини: 10 нерешени океански мистерии

Read more

10 јули 1856 – роден е научникот Никола Тесла

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Xbox прибегна кон „хорор стратегија“

Читај повеќе
  • filter

Пиењето во авион има уникатен ефект врз телото

Читај повеќе
  • filter

Како се формираат фосилите? 7 неверојатни примери

Читај повеќе

Популарната апликација постара од Windows доби значително подобрување по над 40 години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неистражени длабочини: 10 нерешени океански мистерии

Читај повеќе
  • filter

10 јули 1856 – роден е научникот Никола Тесла

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата европска ракета Ariane 6 лансирана во вселената

Читај повеќе

Дали вирусите во древните египетски мумии може да предизвикаат „чума“ денес?

Читај повеќе

Пробиени 10 милијарди лозинки: Дали вашата е меѓу нив?

Читај повеќе