Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Американскиот актер Арми Хамер се пријави во Центар за лекување и рехабилитација на Флорида поради зависност од дрога, алкохол и секс неколку месеци по обвинувањата на неговите бивши партнерки дека е садист и канибал.

Според пишувањето на Vanity Fair, Хамер ја контактирал поранешната сопруга Елизабет Чемберс кон крајот на мај порачувајќи дека е подготвен да побара помош, односно дека е подготвен да остане во Центарот колку и да е потребно.

„На 31 мај Хамер се пријави во Центар на Флорида со поддршка од неговото семејство и семејството Чемберс. Таму се наоѓа веќе една недела“, тврди извор за Vanity Fair.

Близок пријател на семејството вели дека актерот е одлучен во намерата да се избори со зависностите и дека здравјето и семејството му се на прво место.

Полицијата во Лос Анџелес на 3 февруари против него отвори истрага за силување, неколку поранешни девојки претходно го обвинија за садизам и фантазии за канибализам, а Холивуд му го сврти грбот поради шокантните обвиненија.

Тагови
реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Филм & ТВ

Меган Фокс во секси издание за Basic

Read more

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Read more

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Read more

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Read more
 

Сцена

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Читај повеќе

Меган Фокс во секси издание за Basic

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Читај повеќе

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Читај повеќе

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

20 години cinEdays: Доделени наградите на јубилејното издание

Читај повеќе

Гледачите ги избраа најдобрите акциони филмови на сите времиња

Читај повеќе