Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Дознајте каква е нумеролошката прогноза за август 2022 година.

Нумеролог открива дека овој месец нема да донесе драматични промени, но предупредува и дека во никој случај не е време за опуштање! Гледајќи ја историјата, во последниот месец од летото се случувале многу лоши работи, најмногу поврзани со финансиите, а дали ќе имаме „црн“ август во 2022 година?

„Осум (август е 8-ми месец во годината) може да се гледа како симбол на бесконечноста и повторување на различни ситуации, така што не е невообичаено што често повторно преживуваме одредени проблеми за кои верувавме дека сме ги решиле“, вели рускиот нумеролог Владимир Кузњецов.

Но, според него, оваа 2022 година, август нема да ја оправда титулата „црн“ месец.

„Оваа година, последниот летен месец ќе биде релативно неутрален. Нема да има големи несреќи или трагедии предизвикани од човекот што ќе ја потресат планетата. Но можни се економски промени“, вели тој. Овој месец може да се подели на три периоди: два ќе бидат неповолни за економијата, а еден позитивен.

Првите потреси се очекуваат од почетокот на месецот до 10 август. Вториот лош бран е од 26 август до 1 септември и ќе биде поврзан со финансиите. Тоа ќе влијае на секого поединечно, некој помалку, а некој повеќе. Сепак, според нумеролозите, средината на месецот ќе биде доста поволна и позитивна на паричен план.

„Економски раст ќе има кон средината на месецот, најуспешен период е од 16 до 21 август. Овој период е поволен за финансиите, за економијата. очекувате добивка“, истакнува нумерологот.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Живот

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Read more

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Следните три дена се критични: Како да го преживеете ретрограден Меркур без последици?

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе