Аудиовизуелно уживање - новата песна „Парфем“ на Пијан Славеј и Тања Тас

Александра Спасеска
/ 28.05.2021 / 14:40

Фронтменот на „Фолтин“ Бранислав Николов, под уметничкото алтер-его Пијан Славеј, заедно со Тања Тас ја претставија новата песна „Парфем“.

„Сакаш ли да чуеш едно смело прашање: може ли за љубов да се пее по сеќавање?“ се првите стихови во песната што се снимаше во Студио "ТРА-ЛА-ЛА", во јануари годинава.

Остатокот од екипата го сочинуваат: Гоце Јованоски – бас, Иво Солдатовиќ – кларинет, Антоние Весковски – вибрафон, Мите Димовски - тапани, снимање, микс и мастеринг.

Концептот и анимацијата за видеото се на Ивона Ѓорѓиовска, Илија Тирицовски е извршен продуцент, а  Пеце Талески – продуцент. Продукција и издавач на песната ОХО ПРОДУКЦИЈА.

 

Remote video URL
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

МК сцена

Нова изведба и спот за легендарната „Лихнида“

Read more

„Фолтин“ утре го промовираат новото ЕП „Симултан бакнеж“

Read more

Шпанскиот постпанк бенд „Belgrado“ ќе настапи на „Здраво Млади“

Read more

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Read more
 

Сцена

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Читај повеќе

Меган Фокс во секси издание за Basic

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Читај повеќе

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Читај повеќе

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

20 години cinEdays: Доделени наградите на јубилејното издание

Читај повеќе

Гледачите ги избраа најдобрите акциони филмови на сите времиња

Читај повеќе