Автомобил паднат од мост исфрлил воз од шини во Шпанија

Патнички воз на релација од Ферол за Мадрид излетал од шините откако во него удрил автомобил и машиновозачите загубиле контрола.

Автомобилот се нашол на пругата откако паднал од мост под кој минувал возот. Судирот се случил близу градот Самора во регионот Кастиља и Леон, близу границата со Португалија.

„Возот Alvia, доаѓајќи од Ферол, го прегази автомобилот со трагичен исход. Возачот на автомобилот и еден од машинозозачите ги загубија животите“, вели Хавиер Искјердо, владин делегат од Кастиља и Леон.

Remote video URL
Тагови
реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Свет

Стотици слонови најдени угинати во Боцвана

Read more

Во Бразил ќе се тестира вакцина за COVID-19

Read more

Девет жртви во циклон во Бразил

Read more

Германија сама одлучи за кои земји ги отвора границите без корона тест

Read more

Вести

Стотици слонови најдени угинати во Боцвана

Читај повеќе

Tesla ја надмина Toyota, повредна и од Disney и Coca-Cola

Читај повеќе

Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Читај повеќе

Преговарачката рамка за Северна Македонија вчера предадена во Советот на ЕУ

Читај повеќе

Во Бразил ќе се тестира вакцина за COVID-19

Читај повеќе

Сончево и многу топло, попладне нестабилно

Читај повеќе
  • filter

Девет жртви во циклон во Бразил

Читај повеќе

Силјановска–Давкова: Четириесет проценти од министрите ќе бидат жени

Читај повеќе

Германија сама одлучи за кои земји ги отвора границите без корона тест

Читај повеќе