Авто новости

play_arrow

Легендарното „југо“ - Американците му се смееја, а денеска цената му расте

Американците кои порано возеле „југо“, велат дека овој југословенски автомобил никогаш и не бил толку лош, колку што имал лоша репутација.
Read more

Црни кутии во автомобилите во ЕУ од 2022 година

Сепак, ова нема да ги замени форензичарите, затоа што секогаш ќе биде потребен човечки фактор за читање на податоците.
Read more

Започна да се произведува Hyundai Bayon

Најмалиот SUV на корејската компанија започна да се произведува во Турција.
Read more

Mercedes-AMG го претстави редизајнираниот GT 4-Door Coupé

Read more
filter

Уникатниот Bugatti од 16,7 милиони евра е подготвен за испорака

Кога беше претставен во 2019 година, беше најскапиот нов автомобил на пазарот.
Read more

Електрична паркинг сопирачка - што се случува ако ја активирате додека возите?

Механизмот на сопирачката е хидрауличен или механички и нема да се ослободи кога ќе се испразни акумулаторот.
Read more
play_arrow

Нов вид воздушен транспорт: Би се возеле ли со летечки автобус?

Во време кога бројни компании работат на летечки автомобили или такси, дизајнот на новиот тип eVTOL летало на американската компанија Kelekona отиде чекор подалеку.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Porsche Taycan

Најновиот проект на Mansory е Porsche Taycan.
Read more
play_arrow
filter

Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Компактниот кросовер на Lexus веќе дотурка до новата генерација, која и понатаму ќе ја сочинува средината на понудата.
Read more
play_arrow
filter

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Германскиот производител ја претстави новата генерација на популарното комбе.
Read more

Кои е-автомобили можат да поминат најмногу километри пред да се испразни батеријата?

Tesla Model 3 Long Range беше севкупен победник. Со полна батерија, тој успеа да мине импресивни 654,9 км.
Read more
play_arrow
filter

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Првите примероци на врвната верзија на лимузината на Tesla стигнаа до нивните сопственици.
Read more
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more