Концепти

filter

BMW го претстави освежениот, поагресивен и полуксузен X7

BMW официјално го претстави обновениот голем луксузен теренец со ознака X7.
Read more

Lamborghini го претстави моделот Huracan Tecnica со 631 КС

По тизерот објавен минатата недела, Lamborghini претстави уште еден специјален модел, Huracan Tecnica.
Read more
filter

Rolls-Royce Cullinan од Delta ќе им се допадне на богатите авантуристи

Околу 150.000 евра треба да се издвојат за завршните работи на првиот Rolls-Royce, зад кој стои познатата германска компанија Delta 4x4.
Read more
play_arrow
filter

Чекор по чекор: Од електричниот Volkswagen T2 Bulli до ID. Buzz

Кога Германија за прв пат стана европски фудбалски шампион, кога во Шведска се формира бенд наречен ABBA, истата година од производната лента во Волфсбург излезе првото електрично комбе.
Read more
play_arrow

15 најлоши идеи за концептуални автомобили

Во денешно време, во тренд е да се биде што е можно понов и иновативен при дизајнирањето автомобили.
Read more
filter

Rolls-Royce објави фотки од зимското тестирање на Spectre

Тестниот прототип на првиот електричен Rolls-Royce последниве денови се справуваше со екстремно ниските температури на воздухот на работ на Арктичкиот Круг.
Read more
filter

Двоседот на Porsche од серијата 718 од 2025 година ќе биде само на струја

Read more
filter

Електричниот Maserati GranTurismo Folgore доаѓа во 2023 со 1.200 КС

Првиот електричен автомобил на Maserati ќе биде GranTurismo Folgore, кој на пазарот ќе се појави во 2023 година, а неговиот електричен погон ќе нуди дури 1.200 КС.
Read more

Електричниот Abarth 500 пристигнува следната година

Електричниот Abarth 500 ќе се појави на пазарот во 2023 година и ќе биде првиот модел со високи перформанси по Abarth 124 GT од 2018 година.
Read more
filter

Classic Recreations откри карбонска каросерија на Cobra тешка само 40 килограми

Американската компанија Classic Recreations подготвува ултралесна реплика на познатата Shelby Cobra од 1965 година, која ќе биде придвижувана од 5-литарскиот V8 мотор на Ford со 800 коњски сили.
Read more

Renault најави нов концепт на водород

Renault објави тизер од мистериозен концепт кој ќе дебитира во мај.
Read more

Вака би можел да изгледа електричниот Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce ќе стане еден од првите производители на луксузни автомобили со богата историја кој ќе лансира целосно електричен модел, претстојниот Spectre.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more