Концепти

Како ќе изгледа новиот Mercedes C-Class?

Како ќе изгледа новиот Mercedes C-Class?

Примероците од новата C-Class за некое време ќе се видат на европските патишта.
Read more
Објавен тизер за новиот Škoda Scala Spider

Објавен тизер за новиот Škoda Scala Spider

Чешката компанија Škoda го објави тизерот за новиот модел на автомобил чијшто концепт е развиен од студенти.
Read more
BMW откри важни детали за новата генерација на Серија 7

BMW откри важни детали за новата генерација на Серија 7

Очекувањата на оние коишто предвидуваат како ќе тече развојот на оваа серија донекаде се исполнети.
Read more
Ако некој може да ја носи ознаката GTI, тоа е Peugeot 208

Ако некој може да ја носи ознаката GTI, тоа е Peugeot 208

Сите добро се сеќаваме на легендарниот 205 GTI и неговите наследници. Одржувањето на оваа легенда ќе подразбира внесување на новите технологии.
Read more
BMW M2 Coupe ќе развива најмалку 420 КС

BMW M2 Coupe ќе развива најмалку 420 КС

Списанието Autocar пишува дека новиот BMW M2 Coupe ќе развива најмалку 420 коњски сили.
Read more
Aston Martin подготвува автомобил без кров и прозорци

Aston Martin подготвува автомобил без кров и прозорци

Новиот модел на Aston Martin ќе се продава за вртоглави 950.000 долари.
Read more
Дали Sony подготвува нов автомобил?

Дали Sony подготвува нов автомобил?

Глобалниот гигант во електрониката Sony ја шокираше публиката на Саемот за потрошувачка електроника 2020 откако го претстави прототипот за потполно електричниот Vision-S седан.
Read more
Како изгледа концептот Prophecy на Hyundai?
filter

Како изгледа концептот Prophecy на Hyundai?

Станува збор за концепт возило во кое ќе биде применета дизајнерската философија нa Hyundai наречена Sensuous Sportiness.
Read more
BMW i4 е баварскиот одговор на Tesla Model 3

BMW i4 е баварскиот одговор на Tesla Model 3

Што нуди новиот електричен модел на BMW со кој баварскиот производител ќе му конкурира на Model 3 на Tesla?
Read more
Објавен тизер за новиот Cupra Formentor во продукциска форма

Објавен тизер за новиот Cupra Formentor во продукциска форма

Cuprа го објави првиот тизер за кросоверот Formentor во продукциска форма.
Read more
Audi планира да произведе мал електричен градски автомобил

Audi планира да произведе мал електричен градски автомобил

Audi планира да произведе повеќе електрични возила, а тука спаѓа и малиот компактен модел наменет за купувачите во Европа.
Read more
Новиот SUV на Maserati пристигнува во 2021 година

Новиот SUV на Maserati пристигнува во 2021 година

Автомобилската компанија Maserati официјално го најави пристигнувањето на новиот SUV во 2021 година.
Read more
реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Цистерната „темпирана бомба“ во ОХИС ќе се изнесе од државата

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more