Автомобили

Зошто автомобилите имаат послаби перформанси при високи температури?

Речиси е невозможно целосно да спречите пад на перформансите при топло време, но тоа не значи дека има проблем со вашето возило.
Read more
filter

Milivié 1 е restomod на легендарната „Буба“ од 570.000 евра

Моделот со ограничено производство наречен Milivié 1 е моделот на Volkswagen Beetle restomod, кој е комбинација на легендарниот оригинал и модерни карактеристики.
Read more
filter

Чистокрвна тркачка ѕверка: BMW го претстави новиот M4 GT4

За BMW, 2022 година е полна со настани и посебна поради прославата на 50-годишнината од М одделот.
Read more

Завршни тестови пред официјалното претставување на новиот Peugeot 408

До официјалното претставување на 22 јуни, новиот Peugeot 408 ќе се појави во маскирано издание за да ги скрие деталите.
Read more
play_arrow
filter

Bugatti го откри првиот Centodieci, изгледа фантастично

Конечно, беше претставен првиот произведен примерок на моделот Centodieci, кој му оддава почит на легендарниот модел од 90-тите.
Read more
play_arrow

Неуништлив Land Cruiser: TNT, нагазни мини и гранати не му можат ништо

INKAS е компанија која произведува оклопни возила за луѓе кои сметаат дека секогаш има простор за подобрување на заштитата и безбедноста.
Read more

Санкциите ги оставија руските автомобили без воздушни перничиња, ABS, клима-уреди

Санкциите наметнати на Русија поради инвазијата на Украина ѝ нанесоа тежок удар и на автомобилската индустрија, а тешкотиите во увозот на делови директно ги засегаат купувачите и сопствениците.
Read more
filter

Дигиталните регистарски таблички стануваат реалност

Најмногу ме нервира кога заборавам да ја пополнам мојата... регистарска табличка!?
Read more

Колку клима-уредот во автомобилот ја зголемува потрошувачката на гориво?

Одржувањето на поднослива температура во кабината на автомобилот за време на патувањето станува клучно кога ќе дојде летото.
Read more
filter

Верзија S ја доби и Flying Spur, луксузниот модел на Bentley

Read more

Повлечени 830.000 Tesla возила: Автопилотот се исклучува секунда пред несреќа?

Американските власти ја прошируваат истрагата за Tesla.
Read more
play_arrow
filter

Првиот сериски автомобил на соларна енергија: Вози со месеци без полнење

Холандската компанија Lightyear го претстави, како што тврди, првиот соларен автомобил во светот подготвен за производство.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more