Автомобили

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Јапонската компанија Mitsubishi Motors реши да ја замрзне испораката на своите модели за европскиот пазар. Продажбата и услугите, сепак, ќе продолжат, како што вели објава на нивната официјална интернет-страница.
Read more

Најавен новиот Rolls-Royce Ghost

Наскоро ќе пристигне и новиот Ghost модел на Rolls-Royce.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG GT R Pro

Carlex Design е специјализиран за тјунирање на внатрешноста на врвните автомобили, а еден од неговите најнови проекти е Mercedes-AMG GT R Pro.
Read more
filter

BMW го претстави новиот X7 Dark Shadow Edition

Производството на лимитираното издание на најголемиот SUV на BMW кој настана на платформата на моделот X7 M50i, започнува наредниот месец.
Read more
filter

Поглед во луксузниот кабриолет Lexus LC 500

Луксузниот кабриолет во САД се продава по цена од 100.000 долари.
Read more
filter

Toyota започна со производство на новиот Yaris

Toyota започна со производство на новата генерација на моделот Yaris во фабриката во Франција.
Read more
play_arrow

Како новиот Maserati MC20 ќе „крене“ 613 коњски сили?

Maserati MC20, што е кратенка за Maserati Corse 2020, требаше да има премиера во мај годинава во фабриката Viale Ciro Menotti, но пандемијата на коронавирусот го одложи дебито за септември.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот McLaren кој развива 666 КС

Германската компанија за тјунирање Pogea Racing  ја зголеми моќноста на McLaren 570S oд 570 на 666 коњски сили. Купувачите може да сметаат на 3,8-литарски V8 мотор со 666 коњски сили и 794 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

Дали кинеските електрични автомобили ќе доминираат на глобалниот пазар?

Постои можност електричните автомобили произведени во Кина да доминираат на глобалниот пазар. Од Forbes сметаат дека тоа ќе се случи наскоро.
Read more
filter

Редизајнираниот Ghibli е првиот електрифициран модел на Maserati

Хибридниот Ghibli го придвижува комбинација од дволитарски четирицилиндричен мотор и хибриден систем од 48 волти кој произведува 335 коњски сили.
Read more
filter

Mercedes AMG го претстави новиот спортски модел кој развива 730 КС

По бројните најави, Mercedes AMG официјално ја претстави најекстремната верзија на својот спортски модел GT.
Read more
filter

BMW го претстави моделот iX3 – првиот електричен SUV

Баварците го претставија долгоочекуваниот модел iX3. Автомобилот е заснован на платформата на актуелниот BMW X3, a опремен е со батерија со капацитет од 80 kWh.
Read more
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more